Nehéz eset
Egy kisebb, 6 lakásos társasház keresett meg azzal, hogy az öntözőrendszerük szivárog, illetve több olyan szórófej is van, ami nem jól vagy egyáltalán nem működik.
A felmérés során kiderült, hogy 5 spray szórófejet kell új fejre cserélni, 4 rotoros szórófejen a fúvókát kellett cserélni, 2 db rotoros fejet és 4 db spray házat pedig teljes egészében ki kellett cserélni. Emellett volt egy kör, amin első ránézésre nem volt elég víznyomás. A legnagyobb meglepetés a szelepkötő dobozban fogadott, a 6 kör igen kreatívan, de nagyon nem szerelő barát módon lett "belegózva" a kötődobozba, amiben az egyik hollanderes könyök folyamatosan szivárgott.

A szórófejek, fúvókák és a szórófej házak cseréje után a szelepkötő doboz rendbetételére került sor.
A meglévő mágnesszelepek közül több is kifogásolható állapotban volt, így végül az összes cserélve lett, és az egymás alá pakolt mágnes szelepek szét lettek osztva 2 darab szelepkötő dobozra a könnyebb szerelhetőség, illetve javíthatóság végett.
A szelepkötő dobozok geotextilbe csomagolva kerültek a földbe, hogy a vakondok és giliszták ne hordják tele földdel, és a gyökerek se nőjenek bele, majd az alját kaviccsal töltöttük fel, hogy az elemek ne a levegőben lebegjenek.
A nem működő körön, az egyik hibát egy, az eredeti telepítéskor betett a 32-ről 25-re váltó kötő elem okozta, amiben az egyik gumi tömítő gyűrű be lett gyűrve a sorjázatlan cső által. Persze nem ez volt a tényleges hiba oka, mivel a kör az ezt megelőző szezonban még működött, így tesztelés és mérést követően kiderült, hogy a szárnyvezetéken további szivárgás, vagy csőtörés nincs, hanem valahol valószínűleg egy fa gyökere összeszorítja, vagy megtöri a csövet, és ezért nincs meg a kellő víz karakterisztika. A szárnyvezeték cseréjével meg is oldódott a probléma.